Kto może nam pomóc z problemami psychicznymi naszego dziecka?

Kto może nam pomóc z problemami psychicznymi naszego dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów specjalistów od zdrowia psychicznego, takich jak psychiatrzy, psychologowie, pracownicy socjalni i doradcy.

Psychiatrzy to lekarze medycyny, którzy specjalizują się w psychiatrii. Mogą oni przepisywać leki i mogą również oferować terapię. Często pracują w prywatnych praktykach lub klinikach i mogą świadczyć niektóre usługi na zasadzie obniżonych opłat dla osób o ograniczonymi dochodami. Od psychiatrów nie wymaga się żadnego szczególnego szkolenia w zakresie zdrowia psychicznego dzieci; jednak niektórzy psychiatrzy specjalizują się w leczeniu dzieci. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o objawach dziecięcej depresji to zajrzyj na stronę https://hh24.pl/objawy-depresji-dzieci/.

Psycholodzy

Psychologowie posiadają stopień doktora (PhD lub PsyD) w dziedzinie psychologii i zazwyczaj pracują w prywatnych praktykach lub klinikach, gdzie zapewniają terapię, jak również testy psychologiczne (testy IQ i inne oceny). Większość psychologów nie przepisuje leków, ale w razie potrzeby może skierować Cię do psychiatry.

Pracownicy społeczni

Pracownicy socjalni zazwyczaj posiadają tytuł magistra w zakresie pracy społecznej i zazwyczaj pracują z klientami, którzy mają problemy związane z ich sytuacją życiową, a nie z problemami zdrowia psychicznego. Pracownicy socjalni mogą pomóc w znalezieniu odpowiednich usług pomocniczych dla dziecka i rodziny, takich jak doradztwo, korepetycje lub pomoc mieszkaniowa, jeśli jest to konieczne.

Psychiatrzy 

Psychiatrzy mogą pomóc w doborze odpowiednich leków dla dziecka, ale zazwyczaj nie są przeszkoleni w zakresie terapii lub innych rodzajów doradztwa. Nie mogą też przepisywać leków, które mógłby przepisać lekarz ogólny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*