Kosmetyki z konopi – czym się charakteryzują?

Kosmetyki z konopi – czym się charakteryzują?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konopie to roślina, która należy do tej samej rodziny co marihuana. Nie posiada jednak właściwości psychoaktywnych i nie wywołuje u człowieka efektu odurzającego. Konopie są cennym surowcem do produkcji różnych produktów, w tym kosmetyków. Wiadomo, że olej konopny zawiera kwasy omega, które wspierają zdrowie skóry i poprawiają jej kondycję.

Czy są bezpieczne dla skóry?

Kosmetyki konopne, które kupisz na Taniesianie, powstają z naturalnych składników, więc są bezpieczne dla skóry. Nie zawierają żadnych syntetycznych substancji, które mogą podrażniać skórę lub powodować alergie. Kosmetyki konopne nie zawierają konserwantów i substancji zapachowych, więc nie podrażniają błony śluzowej nosa i dróg oddechowych.

Właściwości kosmetyków konopnych

Olej z nasion konopi zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które są niezwykle korzystne dla naszej skóry. Odżywiają one komórki naskórka od wewnątrz, wzmacniają ich ściany i chronią je przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie ultrafioletowe czy agresja zewnętrzna (zanieczyszczenia). Dzięki tym właściwościom, olej z nasion konopi pomaga w walce ze zmarszczkami i oznakami starzenia na powierzchni skóry.

Ponadto olej z nasion konopi zawiera witaminy A, D i E, które są niezbędne do utrzymania zdrowych komórek skóry z elastycznością i dobrą elastycznością w ogóle. Te składniki odżywcze pomagają również wzmocnić ściany naczyń włosowatych, dzięki czemu nie cierpią one z powodu agresji zewnętrznej lub uszkodzeń spowodowanych przez inne składniki kosmetyków (wolne rodniki).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*