Jakie działanie ma susz konopny?

Jakie działanie ma susz konopny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Susz konopny to zasuszone kwiaty konopi siewnych. Ten najbardziej ceniony złożony jest wyłącznie z żeńskich kwiatostanów pochodzących z ekologicznych upraw, na których nie stosuje się pestycydów. Jest on całkowicie pozbawiony THC, czyli substancji psychoaktywnej lub posiada jej znikome ilości nie przekraczające 0,2%.

Dlaczego warto korzystać z suszu konopnego?

W suszu konopi siewnych znajduje się bardzo ceniony kannabidiol, nazywany CBD. Związek ten nie odurza, nie uzależnia oraz w żaden sposób nie zmienia świadomości. Oprócz niego w suszu tym znajdują się różnego rodzaju cenne składniki aktywne, takie jak witaminy, fosfor, sód, wapń, terpeny, kwasy omega oraz duże ilości przeciwutleniaczy. Działają one nie tylko na zdrowie oraz ogólną kondycję organizmu, ale znacząco poprawiają nastrój.

Susz konopny wykazuje działanie antydepresyjne, przeciwlękowe, a także uspokajające. Można go stosować na kilka sposobów. Przede wszystkim można potraktować go jak zioła i przyrządzać z niego aromatyczne napary. Innym często stosowanym sposobem jest waporyzacja. Polega ona na podgrzewaniu suszu do odpowiedniej temperatury i wdychaniu pary, która jest całkowicie pozbawiona szkodliwych substancji smolistych. Sposób ten nie powoduje przypalania materiału, a jedynie jego podgrzanie, co pozwala wykorzystać maksymalnie zawarte w nim składniki.

Dobrej jakości susz konopny można znaleźć na stronie https://vaporshop.pl/pl/114-susz-cbd. Pozyskiwany jest on z legalnych upraw na terenie Unii Europejskiej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*