Kolumny podłogowe do Twojego salonu

Kolumny podłogowe do Twojego salonu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolumny podłogowe mają wpływ nie tylko na jakość odsłuchu, ale również przyjemność oglądania filmów i seriali. Wiele osób pragnie wybrać kolumny, które pozwolą odtworzyć dźwięk i muzykę z krystaliczną dokładnością oraz głębokimi tonacjami. Problemem jest zarówno wybór ilości kolumn, jak i rozmiarów znajdujących się na nich głośników. Poniżej przybliżamy ten temat oraz podpowiadamy jaki zestaw warto wybrać do swojego salonu. 

Ilość i jakość głośników 

Głośniki będą przede wszystkim emitować trzy pasma dźwięków – tony wysokie, średnie i niskie. Dwa ostatnie mogą być emitowane przez wybór zestawu osobnych głośników średniotonowych i wysokotonowych, lub przez wspólny głośnik typu średnio-niskotonowy. Polecamy oczywiście wybór zestawu złożonego z trzech osobnych elementów, które będą tworzyć zdecydowanie bardziej spójną całość dźwiękową. O wiele trudniej idzie emitowanie basów za pomocą zwykłych kolumn, niż przy pomocy dedykowanych do tego kolumn niskotonowych. 

Każda kolumna powinna być wyposażone w kilka głośników. Dawnym standardem były membrany o średnicy mieszczącej się w przedziale 20-25 cm. Obecnie stosuje się mniejsze membrany, które pracują równolegle. Dzięki temu konstrukcja kolumn jest nieco bardziej estetyczna niż głośników w dawnych zestawach wież Hi-Fi. Są smukłe i wysokie, zajmują mniej miejsca na podłodze oraz wywołują o wiele lepsze wrażenie niż ich wcześniejsze odpowiedniki. 

Polecamy pod tym względem sklep audiofilski Warszawa, w którego ofercie znajdują się kolumny wyposażone w membrany o średnicy kilkunastu centymetrów. Znajdziesz między innymi zestawy wyposażone w dodatkowe komponenty od niskich tonów, które będą emitować intensywne dźwięki niskotonowe, w tym wyraziste i wibrujące basy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*