Jak w łatwy sposób powiększyć swoją kolekcję antyków?

Jak w łatwy sposób powiększyć swoją kolekcję antyków?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Antyki to przedmioty z duszą. Niepowtarzalne i wyjątkowe, wyróżniające się na tle współczesnych, nierzadko produkowanych masowo przedmiotów codziennego użytku. Ich wartość docenia coraz więcej osób, poszukując przysłowiowych perełek na pchlich targach i sklepach z antykami, powiększając w ten sposób własną kolekcję.

Historia zapisana w przedmiotach

Stare przedmioty posiadają nie tylko wartość materialną, ale przede wszystkim historyczną i estetyczną. Największym zainteresowaniem wśród miłośników staroci cieszą się meble, zegary, obrazy, zastawy stołowe, książki, monety i pocztówki. Nie brak także kolekcjonerów maszyn rolniczych, a nawet zabawek.

W wielu domach można znaleźć mniej lub bardziej wartościowe starocie. Bardzo często są one eksponowane w centralnych punktach domu, warto jednak pamiętać, że antyki powinny współgrać ze sobą pod względem estetycznym, szczególnie ważne jest to, aby reprezentowały ten sam styl i pochodziły z tej samej epoki.

Największym zainteresowaniem cieszą się bufety w stylu art deco, dębowe komody z początku XX wieku, utrzymane w stylu ludwikowskim stoliki i fotele, trzydrzwiowe szafy eklektyczne, rzeźbione kredensy, biblioteczki, gięte krzesła, sofy oraz ozdobne ramy łóżek. Doskonałym uzupełnieniem mebli są stare zegary, lustra, obrazy, gramofony, patery z herbami, porcelanowe naczynia, srebrne sztućce itp. Poszukując oryginalnych staroci, które dopełnią wnętrze domu, warto odwiedzić internetowy Sklep z Antykami. Znaleźć tu można autentyczne przedmioty z różnych epok, a ilość i różnorodność propozycji sprawia, że szansa na znalezienie wymarzonego akcesorium jest naprawdę duża.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*