Edukacja w szkole – jakie udogodnienia pomogą w nauczaniu dzieci?

Edukacja w szkole – jakie udogodnienia pomogą w nauczaniu dzieci?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kanon umiejętności, które uczeń powinien nabyć w dzisiejszych czasach znacznie różni się od tego sprzed lat. Nowoczesne szkoły powinny kłaść większy nacisk na rozwój umiejętności technologicznych, niż było to w przeszłości. Niezależnie od sytuacji poza murami szkoły, warto rozważyć wprowadzenie elementów nauki online do stałego harmonogramu placówki. W końcu po ukończeniu edukacji część ludzi bierze udział w szkoleniach lub konferencjach online, a znaczna ich większość sprawy zawodowe załatwia poprzez email! Jak jednak pomóc dzieciom nauczyć się poruszania w przestrzeni internetowej?

A może… prace domowe online?

Dobrą metodą jest zadawanie zadań domowych, które mają być dostarczone poprzez email! Niesie to ze sobą 3 główne korzyści:

– nauka obsługi programów komputerowych (np. Microsoft Word, Microsoft PowerPoint),

– praktyczne ćwiczenie obsługi narzędzi online, np. skrzynek pocztowych,

– nauka efektywnego gospodarowania czasem, gdyż wiadomość elektroniczna może zostać dostarczona o każdej porze, nie tylko w godzinach pracy szkoły.

W procesie edukacji najmłodszych warto zaznajomić ich z narzędziami, służącymi do pracy na komputerze, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to wiedza potrzebna w ich przyszłej karierze zawodowej. Najlepszym podejściem do tego tematu jest przedstawienie im funkcjonalności programów pakietu Microsoft Office, ponieważ globalnie korzysta z niego bardzo wiele firm, specjalizujących się w różnych dziedzinach. Informacje o pakiecie Microsoft dla szkół można uzyskać na stronie https://www.onexstore.pl/oprogramowanie/uslugi-online-microsoft/microsoft-365/licencje-edukacyjne-dla-szkol/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*