Kolory mebli w salonie w stylu skandynawskim

Kolory mebli w salonie w stylu skandynawskim
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skandynawski styl należy do bardzo popularnego, który chętnie wykorzystywany jest do aranżacji nie tylko domowych wnętrz, ale także przestrzeni biurowych. Zasługą jest uniwersalizm, który niewątpliwie można wymieniać jako podstawową cechę tego stylu. Raz urządzone mieszkanie zachowa w ten sposób swój klimat na dobrych kilka lat, nie tracąc zbytnio na postrzeganiu w kategoriach modnych, a czasem po prostu zmiana prostych dodatków, przywróci klimat zgodny z najnowszymi trendami, Czym zatem styl ten się charakteryzuje? A przede wszystkim jakie kolory mebli w salonie sprawdzą się w tym stylu.

Zgodnie z regułami

Wiadomo, że tłem dla pozostałych elementów wystroju w stylu skandynawskim jest neutralne tło w kolorach bieli, ecru lub szarości. Z powodzeniem można również wykorzystać któryś z tych odcieni jako wiodący kolor mebli. Doskonałym pomysłem na wyróżnienie pewnych elementów wystroju oraz stworzenie niepowtarzalnego nastroju głębi jest skontrastowanie ze sobą barw. Można tego dokonać poprzez ustawienie szarej kanapy na tle jasnej, pastelowej ściany.

Z kolei w nowoczesnych pufach można przemycić zdecydowany akcent, wyróżniający się na tle bardzo spokojnych odcieni ścian i dodatków. Żółty fotel lub właśnie pufa doskonale będzie kontrastować z sielanką, jaka panuje w tych jasnych i ciepłych wnętrzach. Sprawdzą się tutaj również inne, bardzo modne w tym sezonie kolory: butelkowa zieleń czy przesycony błękit.

Kiedy zdecydujemy się na jasne tło w postaci ścian można zestawić to z dodatkami w postaci naturalnych kolorów albo pobielanego drewna. Najłatwiej osiągnąć ten efekt dzięki właśnie meblom lub podłodze. Sklep z meblami w Katowicach oferuje szeroki zakres tego typu produktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*