Kiedy wybrać sukienkę koktajlową?

Kiedy wybrać sukienkę koktajlową?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fasonów sukienek jest bardzo wiele, od wieczorowych długich kreacji, przez suknie ślubne, po letnie zwiewne sukieneczki. Niemal w każdych poradnikach o elementach garderoby z cyklu „must have” na liście znajdziesz pozycję z sukienkami koktajlowymi. Czym wyróżniają się sukienki koktajlowe? Kiedy wybrać sukienkę koktajlową?

Jaka jest historia sukienek koktajlowych?

Sukienka koktajlowa nie ma długiej tradycji, gdyż bardzo długo królowały suknie typu maxi ze względu na panujące zasady o niestosowności pokazywania nóg przez kobiety. Dopiero w połowie ubiegłego wieku Christian Dior zaprezentował zupełnie innowacyjne spojrzenie na damską modę i stworzył kolekcję sukien sięgających do połowy łydek. Były to propozycje zdecydowanie bardziej odważne i kobiece. Charakterystyczną cechą tych sukienek była ich uniwersalność. Najchętniej zakładane były na popołudniowe spotkania połączone z piciem koktajli, na których nie wypadało pojawić się w długich i mocno zdobionych wieczorowych sukniach. To właśnie od popijanych koktajli na spotkaniach towarzyskich, na które kobiety wkładały nowoczesne wydanie sukienek wzięło się ich określenie „koktajlowe”.

Na jaką okazję pasuje sukienka koktajlowa?

Sukienka zwana koktajlową wyróżnia się dość swobodnym stylem, ale podkreślającym sylwetkę krojem, dlatego jest odpowiednia niemal na każdą okazję oraz na wyjście również bez specjalnej okazji. Koktajlowe sukienki to nieprzesadnie eleganckie fasony o długości midi jak na przykład sukienki koktajlowe Imesia. Pasują na niemal wszystkie spotkania towarzyskie, imprezy okolicznościowe, a niektóre modele świetnie sprawdzają się także do pracy, o ile nie obowiązuje określony dress code. Tak naprawdę sukienki koktajlowe powinna mieć w szafie każda kobieta, dlatego pojawiają się na listach „must have”. Najlepiej sprawdzają się na wyjścia do restauracji, teatru, kina czy na bankiet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*