Na to musisz zwracać uwagę, kupując rower dla dziecka

Na to musisz zwracać uwagę, kupując rower dla dziecka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rower dla dziecka powinien być wybrany z niezwykłą dbałością o bezpieczeństwo pociechy. Faktem jest, że najbezpieczniejsze korzystanie z zabawki na kołach zapewnić może jazda w odpowiednich ochraniaczach i kasku. Jest jednak kilka innych czynników, na które należy zwrócić uwagę przed zezwoleniem na pierwszą przejażdżkę.

Jaki rower kupić? 

Dobrze dobrany jednoślad umożliwi dziecku na przyjęcie odpowiedniej postawy ciała, która jest niezwykle ważna podczas jego rozwoju. Zabawka malucha powinna być prosta, bez zbędnych akcesoriów – przerzutki nie są potrzebne podczas nauki jazdy. Należy zwrócić także uwagę na odpowiedni rozmiar ramy pomiędzy 11 a 16 cali. Dziecko powinno mieć możliwość swobodnego postawienia stóp na ziemi, jednocześnie nie uderzając kolanami w kierownicę. Średnica kół ma równie wielkie znaczenie. W rowerkach dziecięcych waha się ona od 16 do 24 cali. Ich rozmiar należy zwiększać o 4 cale co dwa lata.

Osłona łańcucha pełni porównywalnie istotną funkcję. Zapobiega wciąganiu sznurówek i zmniejsza ryzyko zerwania łańcucha. Wybierając sprzęt dla pociechy warto postawić na hamulce nożne. Korzystanie z nich będzie dla malucha o wiele łatwiejsze. Dobrą inwestycją jest lekki sprzęt. Trudniej jest zapanować nad ciężkim rowerem, co na etapie nauki jazdy jest niezwykle istotne. Wybór odpowiedniego rowerka to trudna ale bardzo ważna decyzja. Jazda powinna być przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*