Kiedy należy wyciąć drzewo?

Kiedy należy wyciąć drzewo?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzewa często uważa się za żywe istoty, ale w rzeczywistości składają się one z wielu różnych organizmów, w tym grzybów i bakterii. Drzewa można również sklasyfikować jako liściaste lub wiecznie zielone, w zależności od tego, czy w ciągu roku zrzucają liście.

Zdrowe drzewo ma pojedynczy pień, który jest wolny od chorób i owadów. Zdrowe drzewa mają również duże systemy korzeniowe i głębokie korzenie, które pomagają im przetrwać suszę i inne niekorzystne warunki pogodowe.

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy drzewo wymaga ścięcia, zanim samo umrze, aby zapobiec uszkodzeniu mienia.

Jest wiele powodów, dla których warto wyciąć drzewo, ale równie wiele powodów, dla których warto pozwolić mu żyć. Decyzja powinna opierać się na tym, co będzie najlepsze dla Twojej nieruchomości, zdrowia drzewa i Twojego budżetu. Oto kilka najczęstszych powodów, dla których ludzie decydują się na wycinkę drzew:

Bezpieczeństwo 

Jeśli drzewo zagraża bezpieczeństwu ludzi lub ich własności, to wycięcie go może być konieczne. W skrajnych przypadkach oznacza to ścięcie prawie każdej gałęzi dużego drzewa, tak że nikt nie może już pod nim przejść. Bardziej powszechnym przykładem jest przycinanie gałęzi z dala od linii energetycznych, aby nie łamały się podczas silnych wiatrów i nie wzniecały pożarów w okolicy.

Uszkodzenia 

Jeśli duża gałąź oderwie się od reszty drzewa i uszkodzi coś, np. dom lub samochód, wycięcie tej części drzewa może mieć sens. Jeśli jednak nie ma widocznych oznak uszkodzenia, prawdopodobnie najlepiej będzie zostawić sprawę w spokoju.

Jeśli jesteś zainteresowany, to wycinka drzew Kraków, jest miastem, w którym podejmie się tego zadania wiele firm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*