Jak ułatwić sobie sprzątanie mieszkania?

Jak ułatwić sobie sprzątanie mieszkania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobra organizacja to podstawa

Wiele osób ma problem z utrzymaniem mieszkania w czystości z kilku powodów. Niektórzy nie wygospodarowali przestrzeni na akcesoria do sprzątania lub nie ustalili planu działania. Dlatego zastanów się, czy masz w domu specjalne miejsce przeznaczone na środki czystości, szmatki czy worki na śmieci. Choć tym ostatnim zapewne nie poświęcasz dużo uwagi, warto zastanowić się nad kupnem odpowiedniego modelu. Poleca się, aby worek był nieco dłuższy od kosza, tak aby swobodnie opuścić jego boki wzdłuż pojemnika. Dzięki temu podczas jego opróżniania nadmiar śmieci nie wysypie się na zewnątrz. Możesz też zdecydować się na model z taśmą ściągającą, który jest bardzo łatwy w transporcie. Takie worki zazwyczaj cechuje też wytrzymałość oraz duża pojemność.

Sprzątanie jak wszystko inne trzeba zaplanować

Wpisuj w kalendarz poszczególne zadania na wyznaczone daty. Niektórzy wolą zaprowadzić czystość w mieszkaniu w ciągu jednego dnia np. w sobotę. Inni praktykują rozłożenie różnych zadań w czasie. Dzięki temu jednorazowo poświęcają na sprzątanie mniejszą ilość czasu. Wypróbuj, która metoda okaże się skuteczna dla ciebie.

Możesz również przeprowadzić generalne sprzątanie i uzupełnić swój składzik ze środkami czystości. Tak wyposażony będziesz miał ułatwione zadanie kolejnym razem.  Jeśli mieszkasz z innymi członkami rodziny warto wprowadzić podział obowiązków, tak aby każdy wiedział za co jest odpowiedzialny. Oczywiście po pewnym czasie możecie wymienić się zadaniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*