Jak stworzyć kwiatowy zakątek w domu?

Jak stworzyć kwiatowy zakątek w domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolory, w których człowiek najlepiej wypoczywa to zielony i niebieski. Dlatego też większość osób na miejsce urlopu wybiera morze, góry, czy jeziora, czyli wszędzie tam, gdzie takie kolory dominują. Nie oznacza to jednak, że odpocząć można tylko poza miastem. W ciągu tygodnia, po powrocie ze szkoły czy pracy, większość osób potrzebuje wyciszenia. Najlepiej w przyjaznym otoczeniu i zaciszu swojego domu. 

Idealne miejsce na kwiatowy zakątek

Jeśli masz w planach kupno swojego domu, idealnym rozwiązaniem będzie zbudowanie specjalnego ganku, służącego do odpoczynku w otoczeniu dużej ilości roślin, czyli zimowej oranżerii. Zadaszenia ganków wykonuje się zwykle ze szkła, dzięki temu nawet zimą do roślin dociera więcej promieni słonecznych. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, kwiatowy zakątek możesz zorganizować w nawet małym mieszkaniu czy na balkonie. Wystarczy wyznaczyć niewielką przestrzeń, np. blisko ulubionej kanapy lub fotela, gdzie zwykle domownicy odpoczywają po pracy. Na ścianie można umieścić kwietnik, w którym stoją duże, zielone rośliny. Warto wybrać gatunki oczyszczające powietrze i produkujące dużo tlenu. Na podłodze powinny się znaleźć najwyższe rośliny.

Zimowa oranżeria

Zagospodarowanie zimowej oranżerii w domu nie jest wcale takie proste. Jeśli przebywanie w tym pomieszczeniu ma nam sprawiać przyjemność, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Pierwszym i najważniejszym są rośliny do ogrodu zimowego. Żeby pomieszczenie wyglądało dobrze, muszą to być duże okazy. Jednak wybór gatunków trzeba uzależnić od temperatury i wilgotności powietrza oraz nasłonecznienia wnętrza. Kolejnym elementem są meble. Wygodna kanapa i fotele z naturalnych materiałów to konieczność. Warto pomyśleć także o kilku oryginalnych dodatkach, które ocieplą nieco wnętrze. Najważniejsze, żeby przebywanie w takiej przestrzeni sprawiało przyjemność domownikom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*