Do jakich celów powszechnie stosowane są pieczątki?

Do jakich celów powszechnie stosowane są pieczątki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pieczątki, jak chociażby te biurowe to świetny sposób na nadanie korespondencji oficjalnego charakteru, można je również wykorzystać do wielu innych celów.

Dowód zapłaty

Jeśli płacisz czekiem lub kartą kredytową, zazwyczaj nie musisz używać znaczków. Ale jeśli wysyłasz czek kasjerski, czek certyfikowany, przekaz pieniężny lub inną formę płatności, która może być zrealizowana na poczcie, to musisz przystawić znaczek.

Przekazywanie zleceń

Kiedy przeprowadzasz się pod nowy adres, często używa się znaczków w celu przekazania poczty na krótki okres czasu (zazwyczaj 30 dni). Dzięki temu inne osoby, które mieszkają pod starym adresem, mogą otrzymywać swoją pocztę w tym okresie przejściowym.

Etykiety z adresem zwrotnym

Jeśli wysyłasz koperty z ważnymi dokumentami, takimi jak formularze podatkowe lub rachunki, zawsze warto umieścić na nich etykiety z adresem zwrotnym, aby można było je odesłać, jeśli zagubią się w systemie pocztowym.

Pieczątki uwierzytelniające

Pieczątki uwierzytelniające są używane, aby upewnić się, że dokumenty nie zostały zmienione lub zmienione w jakikolwiek sposób po ich podpisaniu przez osobę lub grupę. Można je stosować na umowach i listach, a także na innych dokumentach, takich jak paragony, faktury i zlecenia. Do takich należą też chociażby pieczątki lekarskie, które są uwierzytelnieniem recepty, a tym samym przypisanych pacjentowi leków itd.

Pieczątki z poduszką tuszującą to kolejna forma narzędzia do uwierzytelniania, które pozostawiają wrażenie, gdy tusz jest nakładany na nie ręcznie lub za pomocą poduszki tuszującej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*