Jak zabezpieczyć drogę podczas jej remontu?

Jak zabezpieczyć drogę podczas jej remontu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Remont drogi to utrudnienia dla jej użytkowników. Niestety, są one nieuniknione. Dla kierowców oznacza to zazwyczaj konieczność wygospodarowania dodatkowych zasobów czasowych oraz uzbrojenie się w anielską cierpliwość. Istotną kwestią jest także prawidłowe oznakowanie remontowanej drogi, które wpływa zarówno na bezpieczeństwo pracowników budowlanych, jak i kierowców.

Oznaczanie miejsca robót drogowych

Zabezpieczenie pasa drogowego, w którego obrębie wykonywane są prace budowlano-remontowe, wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi – najczęściej są to odpowiednio dobrane bariery ochronne. W przypadku drobnych prac modernizacyjnych lub remontowych, optymalnym rozwiązaniem są lekkie, trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne bariery plastikowe, które bez problemu można przesunąć, zmieniając ich ustawienie.

Przedmiotowe rozwiązania zazwyczaj posiadają elementy odblaskowe, dzięki czemu są widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy, także w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, zapewniając optymalne bezpieczeństwo pracownikom drogowym lub pieszym.

Bezpieczna trasa przejazdy

Roboty drogowe bardzo często wiążą się z koniecznością wytyczenia trasy przejazdu. Pomocnym narzędziem w tej kwestii okazują się bariery jersey, odznaczające się wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne, w tym uszkodzenia mechaniczne.

Zaletą przedmiotowych rozwiązań są specjalne otwory, umożliwiające dodatkowe obciążenie bariery za pomocą piasku lub wody. Poszczególne elementy można łączyć za pomocą wbudowanych, wewnętrznych bolców, dostosowując długość bariery do konkretnych potrzeb drogowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*