Jak samodzielnie zwęzić spodnie?

Jak samodzielnie zwęzić spodnie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spodnie stanowią podstawowy element codziennego ubioru. Dlatego też kupuje je każdy z nas, zgodnie z osobistym gustem. Czasami zdarza się jednak, że te, które nam się podobają, są za szerokie, abyśmy mogli czuć się w nich naprawdę dobrze. Podobnie jest z tymi, które długo przeleżały w szafie, a nasza figura w tym czasie uległa znacznej zmianie. Sposobem na dostosowanie spodni do swoich wymagań, jest ich zwężenie, które z reguły zleca się profesjonalnym krawcowym. Jak jednak podjąć się takiego zadania samemu?

Zwężenie spodni krok po kroku 

W pierwszej kolejności należy określić, o jakie dokładnie działanie nam chodzi. Spodnie można bowiem zwęzić zarówno pasie, jak i w nogawkach. W przypadku pierwszej opcji powinniśmy zacząć od ich ubrania, a następnie naciągnięcia w taki sposób, aby odzwierciedlały dokładnie to, jak chcemy, aby na nas leżały. Nadmiar materiału należy złapać za plecami, a następnie zaznaczyć miejsce zwężenia, tak aby wiedzieć ile materiału będzie trzeba wyciąć. Później konieczne jest rozprucie oryginalnego szwu i usunięcie nadmiaru materiału. Wtedy ostatecznie można przystąpić do zszycia rozcięcia, używając do tego celu nitki w odpowiednim kolorze. Aby ukryć miejsce zszycia, dobrze jest użyć szlufkę. Jeśli natomiast chodzi o zwężanie nogawek, to aby przystosować spodnie do użytku, potrzebne będą drugie, leżące na nas idealnie, które posłużą za punkt odniesienia.

Na początek należy rozpruć podłożenia przy końcach nogawek modyfikowanych spodni, a później położyć je na płasko, tak by zewnętrzny szew był ułożony równo. Wtedy kładąc na nich parę tych dobrze dopasowanych i zwracając uwagę na to, aby szwy się idealnie nakładały, można uzyskać oczekiwane wymiary. Pomiar można zdjąć za pomocą szpilek, wbijanych od strony zewnętrznej. Gdy to zrobimy, zaznaczone miejsce możemy zszyć za pomocą maszyny, którą możemy pozyskać chociażby na https://szyj.pl/blog/dobra-maszyna-do-szycia-janome-elna-brother-juki-singer/. Na koniec trzeba pamiętać o podwinięciu nogawek i zszyciu dolnych szwów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*