Co trzeba zakupić, posiadając auto?

Co trzeba zakupić, posiadając auto?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zwykle, gdy kupimy samochód, jesteśmy bardzo zadowoleni i tracimy zdrowy rozsądek. Jednak trzeba pamiętać, że posiadanie auta wymaga od nas też pewnych dodatkowych działań, jak chociażby regularne wymiany płynów eksploatacyjnych i kontrola ich stanu. Również stan techniczny samego auta nie jest bez znaczenia. Dziś sprawdzimy jakie są najczęstsze usterki używanych aut i na co zwrócić uwagę, by nasz nowo kupiony pojazd nie doznał nagle bolesnej awarii.

Kontrola istotnych układów

Najpierw przekręćmy kluczyk i sprawdźmy, czy na desce palą się kontrolki. Sprawdźmy, czy świecą wszystkie te, które odpowiedzialne są za ostrzeżenia o niebezpieczeństwie lub potencjalnych awariach. Bardzo ważna jest kontrolka ciśnienia oleju oraz temperatury silnika.

Sprawdzamy także, czy po rozgrzaniu motoru wskaźnik temperatury pokazuje poprawne wskazanie. Jeżeli nie działa on w ogóle, to wcale nie oznacza, że winna jest deska rozdzielcza. Często uszkodzenia ulegają bowiem czujniki temperatury silnika, których powinniśmy szukać pod maską, w układzie chłodzenia. Taką usterkę naprawmy jak najszybciej, ponieważ grozi ona przegrzaniem motoru i jego kosztowną awarią.

Gdy będziemy zakładać nowy czujnik, warto od razu zmienić płyn chłodniczy na nowy, bo prawdopodobnie i tak będziemy musieli opróżnić układ. Warto zaznaczyć, że najbardziej popularne są dziś różowe płyny chłodnicze dostępne na http://sklep.4lift.pl/4037-plyny-chlodnicze-rozowe, jednak kolor nie ma jakiegoś nierozerwalnego związku z właściwościami samego specyfiku. Jedynie niektórzy producenci płynów określają w ten sposób na przykład minimalną temperaturę krzepliwości, bądź zawarte dodatki antykorozyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*