Jak zapewnić kotu odpowiednią dawkę rozrywki?

Jak zapewnić kotu odpowiednią dawkę rozrywki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie twierdzi się, że koty głównie śpią. Czasem wstają na jedzenie i krótką toaletę. To nieprawda! Koty są zwierzętami bardzo towarzyskimi i ciekawskimi. Uwielbiają polować, obserwować i bawić się ze swoimi właścicielami. Z miłości do zwierzaka wydajemy często fortunę na kreatywne zabawki, a najczęściej wystarczą rzeczy, które mamy w domu. Gumka do włosów lub sznurek powinny spełnić wymagania mruczka. Co zrobić, jeśli nie mamy wystarczająco czasu na wspólne zabawy z kotem?

Jak zabawić kota?

Niestety, koty także cierpią na depresję. Mało wtedy jedzą, tyją, dużo śpią. Są znudzone i agresywne. Myślisz, że takie mają usposobienie? Nie. Nikt nie zajął się nimi odpowiednio. Jeśli długo znajdujesz się poza domem, może warto przemyśleć adopcję lub zakup drugiego kota? Pamiętaj jednak, że wprowadzanie do domu nowego zwierzaka to długi i często trudny proces.

Z drapakiem dla dużego kota nie będziesz mieć żadnych problemów z zapewnieniem rozrywki swojemu kotu. Są to zabawki o sporych gabarytach, które zazwyczaj posiadają co najmniej kilka kondygnacji, półek, hamaków i grubych sznurów. Kociakowi długo będzie sprawiało przyjemność eksplorowanie nowego mebla. Da możliwość skakania, drapania, odpoczywania i polowania. Wykonany z dobrych materiałów będzie służył Twojemu pupilowi na lata. Drapak jest bezpieczny dla kotów, ale ponadto ochroni Twoje meble przed potencjalnymi zniszczeniami od pazurów i zapewni kotu wiele możliwości zabawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*