Psychotesty – w jakich branżach są wymagane?

Psychotesty – w jakich branżach są wymagane?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozpoczynając nową pracę, często kierowani jesteśmy na badania lekarskie. Są one powtarzane co kilka lat w zależności od piastowanego stanowiska, czy też stanu naszego zdrowia. Jednym z elementów kompleksowej diagnostyki w zakresie medycyny pracy są badania psychotechniczne Opole to miasto, w którym znaleźć można profesjonalne placówki, gdzie szybko i sprawnie wykonamy wszystkie konieczne nam do pracy badania.

Wizyta u psychologa pracy – kto powinien z niej skorzystać?

Badania psychologiczne, powszechnie nazywane psychotestami wymagane są tam, gdzie wykonywanie obowiązków służbowych wiąże się z posiadaniem pełnej sprawności psychomotorycznej lub też prowadzeniem pojazdu służbowego. Najczęściej na tego rodzaju testy kierowani są oczywiście kierowcy zawodowi. Zgodnie z przepisami muszą oni zgłaszać się do pracowni psychotechnicznych co pięć lat, a po ukończeniu 60. roku życia, co trzydzieści miesięcy. Dotyczy to zarówno kierowców samochodów ciężarowych, jak i dostawców, taksówkarzy, a od niedawna również kierowców popularnego Ubera.

Lekarze medycyny pracy na badania psychotechniczne kierują także wszystkich tych, którzy w swojej pracy prowadzą samochody udostępnione im przez pracodawców, albo wykorzystują własne pojazdy do celów służbowych. Dotyczy to przedstawicieli handlowych, doradców, konsultantów, a nawet monterów najróżniejszych instalacji czy pielęgniarek środowiskowych. Psychotestów wymaga się także od operatorów koparek, ładowarek, walców, wózków widłowych, żurawi wieżowych i wszystkich innych sprzętów określanych jako „maszyny w ruchu”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*