Jak osłonić taras przed deszczem?

Jak osłonić taras przed deszczem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras może służyć jako miejsce wypoczynku niezależnie od pogody, wymaga tylko prawidłowego osłonięcia. Popularnym rozwiązaniem są markizy tarasowe, które można rozkładać w zależności od potrzeby. Nie uchronią one jednak naszych mebli tarasowych czy kwiatów przed deszczem gdy nie będzie nas w domu. Oczywiście, można zostawić rozłożoną markizę na stałe, będzie jednak rzucać cień, a nieużywany mechanizm może też z czasem ulec uszkodzeniu. Nie będzie też wyglądać ona nadzwyczaj estetycznie – z pewnością chcielibyśmy zamontować w swoim domu coś innego.

Dlaczego warto zabudować taras?

Najlepszym rozwiązaniem takiego problemu jest zabudowanie tarasu. Drewniana konstrukcja świetnie wpasuje się w styl naszego domu, będzie też skuteczną ochroną. Dzięki zastosowaniu przepuszczającego światło zadaszenia nasza przestrzeń nie stanie się zbyt ciemna, a jednocześnie niestraszny będzie jej żaden deszcz czy grad. Na stronach przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem i wykonaniem konstrukcji, takich jak: https://walkways4u.com/zabudowa-tarasow/ możemy zapoznać się z ofertą i zdjęciami przykładowych realizacji.

Dodatkowe możliwości

Wiata tarasowa pozwala przekształcić taras w dodatkowy pokój dzienny. Jeśli tylko temperatura na to pozwoli, będziemy mogli korzystać z niego jak z dodatkowego, zewnętrznego salonu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by stworzyć pełną zabudowę i zamienić fragment naszego podwórka w ogród zimowy, siłownię czy werandę. Warto rozważyć takie rozwiązanie już na etapie projektowania, ponieważ zmienia ono poniekąd definicję i sposób, w jaki patrzymy na klasyczny taras.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*