Jak dobrze uszczelnić okna?

Jak dobrze uszczelnić okna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe i dokładne uszczelnienie okien jest w stanie wyraźnie zminimalizować utratę ciepła z mieszkania. Tym bardziej, jeśli dany budynek posiada okna stare, nieszczelne lub też nieprawidłowo zamontowane. Z zadaniem poradzić możemy sobie sprawnie sami, jednak wynajęcie ekipy remontowej do takiej pracy nie będzie też zbyt kosztowną usługą. Przy samodzielnym uszczelnianiu potrzebne nam będą materiały (takie jak: silikon, taśma czy pianka), które bez trudności dostaniemy w każdym sklepie budowlanym.

Uszczelnianie okien – jak to wygląda?

Największym wyzwaniem w uszczelnianiu okien bez pomocy z zewnątrz, będzie określenie miejsca, w którym należy użyć wspomnianych wyżej materiałów. Źle dobrany punkt i wykonanie prac właśnie na nim, niestety nie przyczynią się do poprawy jakości termiki wewnątrz budynku. Prawidłowe uszczelnienie powinno zablokować możliwość dostępu wody deszczowej do środka oraz istotnie minimalizować głośność hałasów dochodzących z zewnątrz.

Przy wykańczaniu domu, niezbędne okazać się mogą kliny montażowe, które ułatwią umieszczenie okna w otworze dla niego przeznaczonym. Później, element ten zostaje wyjęty i zastąpiony pianką montażową – dla zapewnienia szczelności. Pamiętajmy też o tym, iż izolacja wygląda inaczej od zewnątrz, a inaczej od zewnątrz.

W przypadku pierwszym, do materiałów izolacyjnych zaliczamy folię paroszczelną czy silikony, natomiast w drugim – taśmy z pianki lub folie paroprzepuszczalne. Podstawowym elementem, który zakupić powinniśmy w większych ilościach przy uszczelnianiu okien, są także zaślepki do otworów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*