Rodzaje kostek brukowych – jaki materiał warto wybrać?

Przeciętnemu odbiorcy kostka brukowa kojarzy się z historycznymi parkami miejskimi, w których imituje się podłoże z dawnych lat. Oczywiście możliwość zastosowania kostek brukowych jest o wiele szersza i obejmuje także zupełnie nowoczesne i awangardowe projekty miejskie i budowlane. Poniżej prezentujemy charakterystykę kostek brukowych stworzonych z różnych grup materiałów. Podpowiadamy, które z nich warto stosować oraz jakie możliwości oferują.

Kostka brukowa betonowa 

Beton to materiał najczęściej stosowany w produkcji kostek brukowych. Zaletą tego wyboru jest niska cena oraz łatwa dostępność. Są to także kostki wysoce wytrzymałe oraz stabilne – będą pełnić swoje funkcje przez wiele lat po zamontowaniu. Wszystkim osobom poszukującym dobrej jakości, estetycznych i solidnych wyrobów betonowych polecamy kostka brukowa Bydgoszcz od StylowyBruk.

Kostka brukowa kamienna 

Kamień to materiał bardziej wymagający w trakcie obróbki, jednak zarazem bardziej estetyczny. Wykonane z niego kostki zachwycą użytkowników danej przestrzeni. Wśród kostek kamiennych wyróżnia się przede wszystkim wyroby granitowe (wapień, bazalt, sjenit, piaskowiec). Zaletą tego wyboru jest wysoka trwałość oraz odporność na uszkodzenia typu mechanicznego i fizycznego.

Kostka z kamienia polnego 

Jest to specyficzny i wysoce estetyczny rodzaj kostki brukowej. Odznacza się nieregularnym kształtem oraz jasnymi odcieniami. Kostki te stosuje się w rozmaitych aranżacjach – zarówno w przydomowych ogródkach jak i w ekskluzywnych dzielnicach miejskich. Pasują zarówno do krajobrazu nowoczesnego jak i wiejskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + trzynaście =