Jak dobrać krój sukienki do figury?

Jak dobrać krój sukienki do figury?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór odpowiedniego kroju do figury to bardzo ważny aspekt, jeśli chcemy dobrze i pięknie wyglądać. Nie każda ładna sukienka będzie dobrze się prezentować na określonym typie sylwetki. Można łatwo zapobiec rozczarowaniu, wystarczy wiedzieć jak dobrać fason do konkretnego rodzaju figury.

Figura klepsydry

Jest to najbardziej pożądany typ figur wśród kobiet. Osoby z taką sylwetką mają bardzo piękne wcięcie w talii oraz zachowaną proporcję między szerokością ramion a bioder. W zasadzie większość fasonów przy tym typie figury będzie dobrze wyglądać, ale taka figura jest wręcz stworzona, by nosić sukienki ołówkowe. Nie bez powodu jest określana jako najbardziej kobiecy krój. Bardzo ładnie podkreśla kształty i dodaje seksapilu.

Sylwetka w kształcie trójkąta

Ten typ kobiecej urody charakteryzuje się wcięciem w talii i znacznie szerszymi biodrami w porównaniu z szerokością ramion. Dlatego przy wyborze sukienek należy znaleźć taką, która wyeksponuje ramiona i odwróci uwagę od dolnych partii ciała. Dla tego typu sylwetki doskonale sprawdzą się sukienki trapezowe. Jej krój bardzo dobrze ukrywa mankamenty figury np. wystający brzuch czy duże biodra. Poza tym nieskomplikowana forma sukienki daje duże pole do eksperymentowania z dodatkami.

Figura kolumny

Panie z taką sylwetką najczęściej nie mają wcięcia w talii oraz nazywa się ją potocznie „chłopięcą”. Nie oznacza to, że nie mogą one nosić sukienek i wyglądać w nich cudownie. Powinny skupić się na wyborze sukienek odcinanych w talii lub nie rozszerzających się ku dołowi. Warto też podkreślić talię oraz biust.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*