Niezbędna odzież dla surfera

Niezbędna odzież dla surfera
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Surfowanie jest bardzo atrakcyjnym sportem, który uprawiać możemy również w naszym kraju. W przeciągu paru lat widocznie rozwinęły się dyscypliny takie jak kitesurfing czy windsurfing. Ich naukę rozpocząć może już kilkuletnie dziecko, a dzięki wielu lokalizacjom pozwalającym na zaznajomienie się z tą aktywnością fizyczną, nieustannie wzrasta liczba jej pasjonatów. Równocześnie jednak, należy pamiętać o zaopatrzeniu się w niezbędną odzież do surfowania.

Bezpieczniejsze surfowanie

Dzięki dopasowaniu do siebie, swoich aktualnych możliwości, kondycji i samego poziomu umiejętności różnych dodatków do surfowania, jesteśmy w stanie wyraźnie zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Niemałe znaczenie ma również sama pora roku, w której uprawiamy surfing, gdyż inna temperatura wymagać będzie od nas użycia innej odzieży.

Podczas sezonu letniego przydadzą się nam boardshorty Dakine. Te różnią się od standardowych spodenek tym, iż mogą być regulowane w pasie w sposób taki, aby perfekcyjnie dopasować je do naszej sylwetki. Cechują się też wykonaniem z mocniejszego i trwalszego materiału.

Z kolei dla fanów surfowania z żaglami niezbędne będą trapezy windsurfingowe – precyzyjnie dobrany do naszych potrzeb trapez wpłynie nie tylko na sam komfort z aktywności, ale i ułatwi sterowanie. Jeśli uprawiamy surfing w trudniejszych i niebezpiecznych warunkach zadbajmy o specjalistyczną kamizelkę. Taki produkt zapewni nam wyporność podczas upadku do wody, a także ochroni klatkę piersiową w trakcie kontaktu z niespodziewaną przeszkodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*