iWatch i jego podstawowe funkcje

iWatch i jego podstawowe funkcje
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Apple Watch jest typowo sportowym zegarkiem stworzonym przez firmę Apple, który do prawidłowego, pełnego działania wymaga iPhone. Oba urządzenia opierają na systemie iOS charakterystycznym dla sprzętów tego producenta. Aby upewnić się, czy jest to smartwatch dla nas, warto zapoznać się z jego podstawowymi funkcjami. Z zegarka można korzystać zarówno w połączeniu ze smarfonem, jak i bez niego.

Zdrowie i aktywność fizyczna

Jedną z podstawowych funkcji iWatcha jest śledzenie aktywności w ciągu dnia, a także wykonywanych ćwiczeń fizycznych. Zegarek bazuje na kilku wbudowanych trybach treningu, na podstawie których możemy oszacować spalone przez nas kalorie. Na wyświetlaczu zegarka będziemy mogli sprawdzić również informacje o tętnie czy czasie treningu. Zegarek nada się także dla rowerzystów, którzy będą mieć dostęp do specjalnych tras z informacjami dotyczącymi ścieżek rowerowych czy ulic o dużej ruchliwości.

Apple Watch śledzi naszą zwykłą aktywność w ciągu dnia w postaci przebytych kroków i pozwala samodzielnie określić swoje dzienne cele. Możemy sprawdzić także czas snu, jego jakość oraz częstotliwość przebudzeń. Zegarek pozwala śledzić informacje związane z naszym zdrowiem, takie jak alerty o wysokim lub niskim tętnie, poziom natlenienia krwi, śledzenie cyklu miesiączkowego czy częstotliwość mycia rąk.

Istnieją także takie funkcje, z których możemy korzystać bez podłączenia do iPhona – wystarczy nam jednie dostęp do Wi-Fi lub sieci komórkowej. Apple Watch pozwala nam na wykonywanie i odbieranie połączeń, a także na pisanie wiadomości tekstowych. Za jego pomocą sprawdzimy pogodę, włączymy radio lub posłuchamy interesujących nas podcastów. Jeżeli posiadamy w domu inteligentne sprzęty, którymi możemy sterować za pomocą iWatcha, to również nie będziemy potrzebować do tego iPhona w ręku. Mowa tutaj m.in. o zamkach, żaluzjach, kamerach i oświetleniu.

Warto wspomnieć także o funkcji Siri, która pozwoli nam wykonywać wiele zadań za pomocą komend głosowych. Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem takiego zegarka, to warto odwiedzić stronę https://www.ishock.pl/, na której znajdziemy wszystkie dostępne modele. W sklepie znajdują się także akcesoria do iWatchy oraz inne urządzenia od firmy Apple, które nie tylko uprzyjemnią, ale także ułatwią nam codzienne funkcjonowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*