Jak zwiększyć bezpieczeństwo w firmie?

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w firmie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach w przedsiębiorstwach działających w różnych branżach stawia się na coraz lepsze systemy zabezpieczeń, które mają za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem pracowników oraz towarów. Dotyczy to zarówno podmiotów przemysłowych i logistycznych, jak i firm typowo biurowych.

Skutecznym sposobem choćby na minimalizowanie ryzyka kradzieży są transpondery RFID do wykrywania przedmiotów wynoszonych z terenu zakładu. Urządzenie to można zamówić na https://navipartner.pl/pl/c/Akcesoria/14. Ale to nie jedyne rozwiązanie, na które warto postawić.

Efektywne rozwiązania, które mogą być wdrożone w każdej firmie

Podstawowym sposobem na eliminowanie różnych zagrożeń w przedsiębiorstwie jest powołanie dyrektora odpowiedzialnego za bezpieczeństwo, np. przechowywanych towarów czy informatyczne. Tego typu osoba powinna mieć duży wpływ nie tylko na wprowadzanie odpowiednich systemów zabezpieczeń i zakup właściwego sprzętu, ale też zatrudnianie kompetentnych i lojalnych pracowników.

Po drugie w wielu podmiotach gospodarczych warto postawić na szkolenia załogi w zakresie dbania o przestrzeganie stosownych procedur oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Warto podkreślić, że to właśnie z powodu błędów, nieostrożności i niewiedzy pracowników dochodzi często do zagrożeń. Inne efektywne metody to m.in.:

– regularne pomiary stężenia gazów i innych szkodliwych substancji (np. w zakładach przemysłowych)

– stosowanie w dokach lub na rampach specjalnych urządzeń zapobiegających odjechaniu pojazdu dostawczego lub jego upadkowi z wysokości (firmy logistyczne, porty itp.)

– kontrole pracowników na obecność w organizmie narkotyków, alkoholu i innych substancji mogących negatywnie wpływać na ich zachowanie, percepcję czy skupienie 

– używanie specjalnych narzędzi do sprawdzania trasy pojazdów i pracy kierowców – mowa m.in. o lokalizatorze gps Teltonika (firmy transportowe)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*