Higiena w salonie fryzjerskim

Higiena w salonie fryzjerskim
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zagadnienie higieny jest ważne z wielu przyczyn, w różnych miejscach. Jednymi z najbardziej jej wymagającymi są wszelkie lokale usługowe, gdzie przyjmuje się klientów. Doskonałym przykładem jest salon fryzjerski realizujący usługi związane z nie tylko ze strzyżeniem włosów, ale również wieloma innymi zabiegami, wykonywanymi bezpośrednio na żywej osobie. Ze względu na to utrzymanie pomieszczenia w czystości jest niezwykle ważne i koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę.

Jak prowadzić salon fryzjerski higienicznie?

Na samym początku warto zdać sobie sprawę, że higiena może obejmować naprawdę szeroki zakres czynności i działań, których nie sposób jest przewidzieć. Istnieją jednak takie, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Podstawowa zasada to regularne mycie i dezynfekcja rąk, zarówno przed rozpoczęciem pracy, jak i po jej zakończeniu. Jest to spowodowane oczywiście stałym kontaktem ze skórą innych osób.

W skutecznym utrzymaniu rąk w czystości pomogą fryzjerskie środki do dezynfekcji eliminujące bakterie i zanieczyszczenia. Będą one przydatne również w innej czynności, a mianowicie w dezynfekcji wszelkich przyborów i akcesoriów fryzjera, a więc szczotek, grzebieni, nożyczek i wielu innych. Poza tym warto używać jednorazowych rękawiczek, które nie pogarszają komfortu pracy, a jednocześnie pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo. Dodatkowo dobrze jest pamiętać o korzystaniu z odzieży ochronnej, a także pilnowaniu, a żeby wszystkie używane narzędzia pozostawały w dobrym stanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*