Gdzie udać się po pomoc psychologiczną?

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie jako dobre samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Długotrwałe pogorszenie samopoczucia, niedające się okiełznać emocje czy przechodzenie kryzysu stanowią sygnały, w których należy znaleźć w sobie siłę, by przekonać się do wizyty u specjalisty czy też oferty, jaką proponuje poradnia psychologiczna Warszawa, jest jednym z miast mających fachowców w tej dziedzinie. Są oni otwarci na podjęcie współpracy i wyciągnięcie pomocnej dłoni do każdego, kto tego potrzebuje.

W czym pomagają poradnie psychologiczne?

Każdy ma inne wyobrażenie co do tego, czego może się spodziewać w poradni psychologicznej. Przede wszystkim nikt, niezależnie od odczuwanej skali problemu, nie powinien zostać odtrącony. Decyzję, jakiego rodzaju pomoc jest potrzebna, w konsultacji z pacjentem podejmuje specjalista. Jego działania nie ograniczają się jednak wyłącznie do interwencji kryzysowych, czyli sytuacji, gdy samodzielny powrót do codziennego funkcjonowania jest znacznie utrudniony. Wśród pomocy, jaką zapewniają poradnie psychologiczne, można wymienić:

  • interwencje kryzysowe,
  • psychoterapia – indywidualnie ustalane regularne spotkania mające na celu zwiększenie satysfakcji z życia i odzyskanie nad nim kontroli,
  • prewencja psychologiczna – nauka radzenia sobie z takimi problemami, jak kryzys dorastania, stresujące wydarzenia w życiu, niska samoocena czy skutki niektórych przeżyć i cech charakteru jak nieśmiałość,
  • badania psychologiczno-pedagogiczne – wymagane w diagnozie dzieci i młodzieży celem określenia ich potrzeb, trudności (jak dysleksja) i wydania opinii, która może upoważnić między innymi do indywidualnego toku nauki szkolnej.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × trzy =