Co warto wiedzieć przed kupnem szkieł korekcyjnych?

Co warto wiedzieć przed kupnem szkieł korekcyjnych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zmaga się z wadą wzroku. Wpływ na to ma wiele czynników zarówno te genetyczne, jak i środowiskowe. Korekta wzroku staje się koniecznością, a dobrze dobrany produkt wspomagający korektę wzroku jest pożądany. Dlatego coraz więcej pacjentów decyduje się na soczewki kontaktowe, biorąc pod uwagę komfort oraz swobodę jaką daje ich stosowanie. 

Zalety oraz wady, o których warto wiedzieć 

Szkła korekcyjne są metodą, której nie widać na pierwszy rzut oka. Sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych oraz u osób, dla których aktywność fizyczna stanowi nieodłączny element każdego dnia. Są zindywidualizowane oraz mają lepsze pole widzenia widzenia od okularów. Bardzo często są doposażone w filtry UV oraz nie wysuszają oczu. W momencie gdy zostaną źle dobrane ich wymiana nie wiąże się z dużym nakładem finansowym. Każdy produkt, nawet najlepszy oprócz zalet posiada również wady. Soczewki też je mają, oto kilka z nich: 

– istnieją przeciwwskazania do ich noszenia, dlatego nie są metodą dobrą dla wszystkich, 

– wymagają przestrzegania higieny oraz pielęgnacji, 

– źle stosowane mogą powodować infekcję oczu, 

– ich założenie oraz ściągnięcie jest czasochłonne,

– są dobierane wyłącznie przez osobę wykwalifikowaną.

Wybór odpowiedniej metody korekcji wzroku może stanowić spore wyzwanie. Warto w pierwszej kolejności zasięgnąć porady specjalisty oraz udać się do okulisty lub optometrysty w celu zdiagnozowania wady. Ważne jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, tak by noszenie szkieł kontaktowych stało się komfortowe i przyjemne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*