W jaki sposób pomóc osobie z zaburzeniami lękowymi?

W jaki sposób pomóc osobie z zaburzeniami lękowymi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nerwica lękowa to jedna z jednostek chorobowych, których leczenie może się odbywać pod opieką psychologa lub psychiatry jeśli zajdzie taka konieczność. Niepokój, lęk czy sam atak paniki, który jest związany z tym zaburzeniem to jedne z wielu symptomów, które można zauważyć u osób, które cierpią na tę przypadłość. Nerwica bowiem jest zespołem objawów, które w okresach zaostrzenia mogą się pojawiać po kilka na raz, pojedynczo, a często jest to cały zestaw, który daje się we znaki osobowości lękowej. Jak zatem pomóc osobie, która zmaga się na co dzień nerwicą lękową?

Jak pomóc osobie z nerwicą lękową?

Warto zaproponować na wstępie wizytę u psychologa, który sprawdzi co się dzieje i zacznie od terapii poznawczo-behawioralnej, która pomoże przepracować lęki od podstaw i wywnioskować co jest przyczyną nerwicy lękowej. Oczywiście należy pamiętać by zrobić research specjalistów, którzy przyjmują w gabinetach w danym regionie. Dzięki temu będzie mogła być wdrożona najlepsza pomoc psychologiczna Warszawa jest jednym z takich miast, w którym przyjmują psycholodzy oraz psychiatrzy, którzy są najlepsi w swoich specjalizacjach.

Terapia farmaceutyczna jest zazwyczaj ostatecznością, na którą decydują się psycholodzy w momencie, gdy wszelkie możliwości „dotarcia” do źródła lęków wyczerpią się. Skierowanie do psychiatry można uzyskać u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, ale też można zapisać się do takiego specjalisty drogą prywatną. Na miejscu lekarz przeprowadza wywiad, a następnie albo kieruje na leczenie farmaceutyczne albo kieruje na obserwację oddziałową. Może też tak się zdarzyć, iż wystarczy wprowadzić lekkie farmaceutyki oraz kontynuować terapię psychologiczną z tym psychologiem, z którym współpracowało się do tej pory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*