Gdzie najlepiej komponują się lampy wiszące?

Gdzie najlepiej komponują się lampy wiszące?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lampy wiszące zawsze były pożądanym elementem wystroju wnętrza. Poczynając od tradycyjnych, bogato zdobionych żyrandoli, po najnowocześniejsze lampy o prostym dizajnie, ludzie cenią sobie ten styl oświetlenia. Jeśli mamy zamiar zastosować go również u siebie, warto dowiedzieć się, do jakich wnętrz lampy wiszące pasują najbardziej i jakie ich odmiany najlepiej wkomponują się w otoczenie? Odpowiedź na te pytania zawarliśmy w poniższym artykule.

Oświetlenie klimatyczne i funkcjonalne

Salon jest pierwszych z pokoi, które wiele zyskują dzięki zastosowaniu w nim lamp wiszących. Model konkretnej lampy powinniśmy dobierać tak, by dobrze komponował się z wnętrzem. W wnętrzu rustykalnym, ale też nowoczesnym, dobrze sprawdzają się lampy pozbawione kloszy, ale za to wyposażone w ozdobną żarówkę. Jeśli taki wygląd nam nie leży, zawsze możemy dobrać odpowiedni klosz, który będzie czymś w rodzaju wisienki na torcie dla całego pomieszczenia. Lampy wiszące robią największą furorę jako oświetlenie nad stołem.

Nieco innym pomieszczeniem jest kuchnia czy przedpokój. Tam wybór lamp powinien być podyktowany tym, aby dawały jak najwięcej światła (szczególnie w kuchni, w przedpokoju wciąż możemy nieco bawić się designem). Dlatego stawiajmy przede wszystkim na lampy funkcjonalne, które nie utrudnią nam codziennego życia. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być np. żyrandol do przedpokoju, który nie dość, że dostarczy odpowiednią ilość światła, to będzie świetnie prezentował się na wejściu, zapraszając przychodzących do przytulnego mieszkania lub domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*