Neurolog – kim jest i jakie schorzenia leczy?

Neurolog – kim jest i jakie schorzenia leczy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Neurolog to lekarz, który zajmuje się bardzo ważną dziedziną medycyny. Bada przede wszystkim układ nerwowy, sprawdza reakcje, diagnozuje i leczy pacjentów z problemami z tego obszaru. W skrócie chodzi o mózg i rdzeń kręgowy i wszelkie problemy z nimi związane. Neurologia jest bliska psychiatrii i zajmuje się wieloma schorzeniami, które mogą mieć różnorakie przyczyny.

Kiedy udać się do neurologa?

Ten lekarz specjalizuje się w problemach z ośrodkiem mózgowym. Zwykle zgłaszają się do niego pacjenci, którzy obserwują u siebie: zaburzenia widzenia, bóle, zawroty głowy, drżenie mięśni, zaburzenia czucia, problemy z równowagą, szumy uszne, zaburzenia snu i problemy z pamięcią. Każdy kto rozpoznaje u siebie te problemy powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza neurologa np. tutaj https://familymedica.waw.pl/specjalisci/neurolog-warszawa/. W takich przypadkach najważniejszy jest czas i reakcja, aby można było wygrać z ewentualną chorobą. A czym on się konkretnie zajmuje?:

– bóle i schorzenia kręgosłupa,

– padaczka,

– nowotwory układu nerwowego,

– stwardnienie rozsiane,

– guzy,

– migreny i bóle głowy,

– udary mózgu,

– choroba Alzheimera i Parkinsona. 

Jakie badania zleca neurolog?

Na każdej wizycie lekarz ten przeprowadza wywiad z pacjentem oraz badanie fizykalne. Pozwoli to dać pierwszy obraz stanu pacjenta i czy reaguje na podstawowe bodźce. W celu dalszego rozpoznania specjalista zleca szereg badań w tym RTG, TK, rezonans magnetyczny bądź EEG.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*