Na jaki typ zasłon zdecydować się we własnym domu?

Na jaki typ zasłon zdecydować się we własnym domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na pewnym etapie urządzania nowego domu, czy też mieszkania, stajemy przed wyborem dekoracji okiennych. Dla jednych jest to ozdobny element mający urozmaicić swoim wyglądem wnętrze, dla innych będzie to natomiast ochrona przed ostrym, słonecznym światłem, czy też przed wścibskimi sąsiadami. W zależności od funkcji, jaką ma spełniać tego typu wyposażenie, mamy do wyboru kilka opcji. Najpopularniejszą z nich są tradycyjne zasłony, które możemy dopasować do każdego stylu poprzez wybranie odpowiedniej tkaniny. Do nowoczesnych wnętrz w minimalistycznym bądź skandynawskim klimacie jednak bardziej pasować będą praktyczne rolety.

Zalety i modele rolet

W sklepach kupimy różne wersje rolet. Są to m.in. modele rzymskie marszczone w efektowne, dekoracyjne fałdy, tradycyjne egzemplarze w postaci tkaniny zwijanej w zgrabny rulon, czy też rolety dzień noc o charakterystycznej konstrukcji składającej się z naprzemiennych zaciemniających oraz przezroczystych pasów. Ostatnia opcja cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na swoje walory praktyczne. W przypadku tego typu przesłony oczekiwany efekt otrzymamy za pomocą niewielkiej regulacji sznurka, a nowoczesny design wpasuje się w proste, nieco surowe aranżacje. Dla fanów klasyki doskonałym rozwiązaniem będzie połączenie tego produktu z zasłonami, które razem stworzą piękną i funkcjonalną całość. Warto wspomnieć także, że w razie awarii  w internetowych oraz stacjonarnych punktach sprzedażowych bez problemu kupimy części do rolet, dzięki czemu posłużą nam one przez długie lata.

Aranżując wnętrza, powinniśmy pamiętać, że miły dla oka efekt wizualny powinien iść w parze z łatwością użytkowa. Nawet najpiękniejsze zasłony staną się bezużyteczne, jeśli nie ochronią nas przed rażącym słońcem i będą uciążliwe w pielęgnacji. Rolety to świetne rozwiązanie dla nowoczesnych ludzi pragnących niezawodnych, prostych, aczkolwiek interesujących akcesoriów zaspokajających ich codzienne potrzeby. Modele rzymskie, tradycyjne, jak również dzień noc, które możemy połączyć z zasłonami to odpowiedź na wszelkie oczekiwania względem dekoracji okiennych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*