Eleganckie nakrycie stołu – jak o nie zadbać?

Eleganckie nakrycie stołu – jak o nie zadbać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po latach bywania na imprezach rodzinnych u rodziców, wujostwa i dziadków, to do nas tym razem przeniesie się najbliższa domowa uroczystość. Z tej okazji musimy się odpowiednio przygotować na przyjęcie gości. Oczywiście należy pomyśleć o najważniejszych kwestiach, a więc porządek, usadzenie gości, odpowiednie menu. Spraw do ogarnięcia jest naprawdę wiele. Jednym z bardziej istotnych aspektów jest również odpowiednie nakrycie stołu. Jak to zrobić, żeby zachwycić przybyłą rodzinę?

Zastawa stołowa jest szalenie ważna

Dobierzmy talerze tak, by każdy dostał identyczny komplet. Talerze obiadowe muszą pasować do talerzyków deserowych i misek na zupę, a sztućce muszą być nienagannie czyste, by nie pozostały na nich nawet najmniejsze smugi. Wypada również położyć serwetki – złożone w elegancki trójkąt lub falbanę. Jeżeli jednak nie jesteśmy mistrzami w tego typu sprawach, to z pewnością przydadzą się obrączki do serwetek. Dzięki nim całe przyjęcie nabierze gustownego stylu, a rodzina powinna być zachwycona przyozdobionym stołem. Poza tym dobrze jest również zadbać o odpowiedni obrus czy wazon z kwiatami.

Choć obrączki do serwetek mogą wydawać się nam pewną przesadą, to zastanówmy się nad tym, jak odbierze to nasza rodzina. Z pewnością docenią oni starania – nawet o najmniejszy szczegół, a wszystko po to, aby impreza była naprawdę udana. Takie drobiazgi zawsze zapadają w pamięć i świadczą o nas jak najbardziej pozytywnie, więc warto się nad nimi pochylić i skorzystać z takiego rozwiązania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*