Doświadczasz problemów ze snem? Czy słyszałeś/aś o aparatach CPAP?

Jeśli cierpisz na bezdech senny, stan, który dotyka milionów ludzi na całym świecie, a zwłaszcza mężczyzn, to być może pora spróbować aparatów CPAP.

Czym są urządzenia CPAP?

CPAP to skrót od Continuous Positive Airway Pressure (ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) i jest to w zasadzie małe urządzenie, które pomaga – https://autocpap.pl/kategoria-produktu/maski-cpap/ ludziom łatwiej oddychać podczas snu. Robi to poprzez zapewnienie dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych, dzięki czemu nie zapadają się one podczas snu. Jeśli kiedykolwiek obudziłeś się z trudem oddychając lub czując się tak, jakbyś został/ła uderzony/a w klatkę piersiową, to wiesz, jak to jest mieć bezdech senny.

Jak działają?

Urządzenie zapewnia stałe ciśnienie, które utrzymuje drożność dróg oddechowych przez całą noc, dzięki czemu można normalnie oddychać w trakcie snu. Można to zrobić wdmuchując powietrze do nosa lub ust przez maskę podłączoną do urządzenia. Czasami zamiast maski stosuje się kaniulę nosową (miękką rurkę), ale obie są równie skuteczne w zapewnianiu ciągłego przepływu powietrza podczas snu.

Co to jest bezdech senny?

Bezdech senny to stan, który występuje, gdy podczas snu oddech zostaje wstrzymany na 10 sekund lub dłużej. Może być spowodowany przez wiele czynników, w tym otyłość, powiększone migdałki lub powiększony język. Najczęstszym rodzajem bezdechu sennego jest obturacyjny bezdech senny (OSA). W przypadku OSA drogi oddechowe pacjenta zapadają się z powodu fizycznej przeszkody, gdy porusza się on w łóżku podczas snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 6 =