Funkcjonalne i wygodne meble dla seniora

Funkcjonalne i wygodne meble dla seniora
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W zależności od kondycji, sprawności fizycznej czy różnego rodzaju przypadłości chorobowych, senior wymaga specjalistycznej opieki. W zakres jego komfortowego funkcjonowania wchodzić może specjalne wyposażenie mieszkania. Dzięki różnego rodzaju rozwiązaniom mieszkanie staje się wygodne i bezpieczne, a osoba w podeszłym wieku jest znacznie bardziej samodzielna. Jakie meble powinny znaleźć się w “czterech kątach” seniora?

Bezpieczeństwo ponad wszystko 

Nie zaleca się, aby w mieszkaniu seniora funkcjonowały szafki wiszące, które dodatkowo zostały zamontowane na znacznej wysokości. Stan zdrowia domownika może sprawić, że korzystanie z nich stanie się zupełnie niemożliwe. Meble nie powinny być również wykonane ze szkła, odradza się nabywanie tych, które mają ostre elementy. 

Ponadto zaleca się, aby z mieszkania zostały usunięte wszystkie meble, które przeszkadzają. Znacznie lepiej jest postawić na aranżację wnętrza minimalistyczną, ale w pełni praktyczną. Sprawdzają się między innymi meble na kółkach, które można łatwo przestawiać, aby dostosować mieszkalne wnętrze do indywidualnych potrzeb. 

Komfort i wygoda 

W sypialni seniora coraz częściej znajduje się specjalne łóżko rehabilitacyjne, które pozwala na dowolną regulację wysokości, pozycji czy oparcia ciała podczas odpoczynku lub snu. Takie łóżka są szczególnie zalecane seniorom, którzy funkcjonują tylko w pozycji leżącej albo tak spędzają większość dnia. Co ciekawe, te nowoczesne łóżka regulowane są pilotem, co wpływa na jeszcze większą wygodę. 

Podobnie praktycznym i komfortowym w użytkowaniu meblem jest fotel geriatryczny Almach. Solidne wykonanie, a przede wszystkim regulacja oparcia oraz podnóżka sprawia, że senior może spędzać w nim czas wolny, oglądać ulubiony film, czytać książkę, a nawet odbyć drzemkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*