Czy organizowanie integracji plenerowych to dobry pomysł?

Czy organizowanie integracji plenerowych to dobry pomysł?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przedsiębiorstwa często decydują się na imprezy integracyjne, ponieważ ich efektem jest przeważnie znaczna poprawa relacji między pracownikami, co wpływa pozytywnie na wydajność pracy. Obecnie popularne są zwłaszcza różnorodne eventy plenerowe, odbywające się w bardzo luźnej atmosferze. Doskonałym pomysłem jest choćby weekend na polu biwakowym z licznymi atrakcjami. Jeśli prowadzimy biznes i interesują nas imprezy firmowe w Wielkopolsce bez problemu znajdziemy profesjonalny podmiot zajmujący się ich organizacją, 

Stosunkowo niewielki koszt, a korzyści bez liku 

Uczestnicy imprez integracyjnych na świeżym powietrzu są zazwyczaj ubrani bardzo casualowo, a samo spotkanie nie ma nic wspólnego z biurową sztywnością czy formalizmem. Dlatego też tego rodzaju wydarzenia pozwalają skutecznie zacieśnić relacje w grupie, a nawet nawiązać trwałe przyjaźnie, co ma bezpośrednie przełożenie na atmosferę panującą w miejscu pracy.

 Istotną zaletą eventów plenerowych jest również możliwość chwilowego odpoczynku od codzienności, oczyszczenia umysłu, naładowania baterii oraz podkręcenia własnej motywacji do dalszego wykonywania powierzonych obowiązków. Kluczowe znaczenie ma jednak wybór odpowiedniej lokalizacji i dokładne ustalenie charakteru imprezy. Oto przykładowe eventy w Poznaniu i okolicach:

– spływ kajakowy – np. rzeką Gwdą, Piławą, Dobrzycą lub Wartą

– rejs turystyczny statkiem po jeziorze 

– wyprawa w góry i spokojne wędrowanie po szlakach 

– oryginalne gry terenowe oraz miejskie 

– potyczka paintballowa 

– wyścigi gokartowe lub rajd samochodowy wyznaczoną trasą

– skoki ze spadochronem

– piknik na łące, w lesie albo piknik tematyczny

– kulig lub zawody w zjeździe na byle czym (w okresie zimowym)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*