Domek drewniany czy betonowy – na jaki surowiec warto postawić?

Domek drewniany czy betonowy – na jaki surowiec warto postawić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny, niewielki domek jest marzeniem wielu Polaków. Od pewnego czasu działki rekreacyjne cieszą się ogromną popularnością, szczególnie że niewielkie obiekty nie wymagają pozwolenia na budowę. Wiele osób zastanawia się, na jaki surowiec stawiać szukając wymarzonego domu – drewno czy może murowaną technologię tradycyjną.

Domki drewniane, a betonowe

Domki drewniane są ekologiczne, ponieważ powstają z materiału naturalnego – wnętrza są przyjazne dla mieszkańców, a przy tym ciepłe i przytulne. Nie można powiedzieć tego samego o betonowych, murowanych ścianach, które mogą wilgotnieć, wymagają regularnego odświeżania i są znacznie chłodniejsze. Jeśli chodzi o domki z drewna producent zapewnia, że pozwalają one na ograniczenie kosztów eksploatacji związanej z ogrzewaniem. Co ważne, taki obiekt opiera się na prostej konstrukcji i nie wymaga fundamentów – w przypadku odpowiednika murowanego należy wykonać fundament, a nawet wylewać strop. Zwiększa to koszty budowy, która wymaga czasu – nie da się wykonać solidnej konstrukcji betonowej tak szybko, jak domku drewnianego.

Jaki domek wybrać?

Ostateczna decyzja odnośnie wyboru konkretnego typu domku powinna należeć do inwestora. Warto zapoznać się z opiniami fachowców z branży, a także określić zasobność portfela. Obiekt murowany jest droższą i bardziej kłopotliwą formą budynku, stąd też nie powinna nikogo dziwić popularność domków drewnianych. Obie wersje mają swoich zwolenników i przeciwników, ale ostateczny wybór powinien być gruntownie przemyślany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*