Czy nadaję się na szefa?

Czy nadaję się na szefa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszym sposobem na zbudowanie pozycji lidera jest rozpoczęcie od zastanowienia się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami. W czym jesteś naturalnie dobry? Po co ludzie przychodzą do Ciebie? W czym nie jesteś tak dobry, ale możesz się poprawić?

Kiedy masz już te odpowiedzi, czas ułożyć plan. Wyznacz sobie cele i określ, ile czasu w każdym tygodniu lub miesiącu zajmie Ci osiągnięcie tych celów. Na przykład, jeśli chcesz stać się bardziej pewny swoich umiejętności jako lider, to upewnij się, że każdego dnia lub tygodnia poświęcisz przynajmniej 15 minut na nauczenie się czegoś nowego na temat przywództwa i umiejętności niezbędnych do bycia skutecznym liderem.

Czego warto się uczyć?

Nie ma łatwych odpowiedzi, ale są pewne rzeczy, które mogą pomóc. Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Bądź sobą – i bądź autentyczny.

Bierz udział w szkoleniach. Na przykład na tej stronie są całkiem przydatne rozwiązania w tym temacie https://mentalspecialforces.pl/grom-business-training/.

Bądź ciekawy i dowiedz się jak najwięcej o swojej roli i organizacji.

Naucz się, kiedy prosić o pomoc.

Znajdź sposoby, aby się odwdzięczyć – zarówno osobiście, jak i zawodowo.

Przywództwo to wpływ, a wpływ bierze się z zaufania. Nie możesz przewodzić komuś, jeśli ten ktoś Ci nie zaufa i nie uwierzy w Twój przekaz.

Zaufanie buduje się poprzez wykazywanie konsekwentnego zachowania w czasie. Jeśli mówisz jedno, a robisz drugie, ludzie stracą do ciebie zaufanie – niezależnie od tego, jak dobre masz intencje i jak bardzo jesteś inteligentny.

Musisz stworzyć historię robienia tego, co mówisz, że zamierzasz zrobić. Kiedy to się stanie, ludzie zaczną łatwiej podążać za Tobą, ponieważ będą wiedzieć, gdzie stoją z Tobą i czego mogą oczekiwać od Ciebie następnym razem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*