Najbardziej przydatne akcesoria, które powinny się znaleźć w każdej restauracji

Najbardziej przydatne akcesoria, które powinny się znaleźć w każdej restauracji
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarcie restauracji nierozerwalnie wiąże się z licznymi wyzwaniami. Trzeba przede wszystkim zadbać o optymalne warunki techniczno-sanitarne i zatrudnić rzetelnych pracowników (kucharzy, pomocników kuchennych, kelnerów itp.). Poza tym nie obejdzie się bez zaopatrzenia lokalu w rozmaite akcesoria uławiające przygotowywanie, przechowywanie oraz podawanie potraw. W pierwszej kolejności przydadzą się oczywiście solidne garnki ze stali nierdzewnej, a także aluminiowe i żeliwne patelnie.

Najważniejsze jest zadowolenie gości

Oprócz garnków i patelni, w każdej restauracji muszą się również znaleźć elementy pozwalające na utrzymanie odpowiedniej temperatury dań przeznaczonych do wydania klientom. W tej kategorii warto wyróżnić zwłaszcza termosy zróżnicowane pod względem pojemności, komorowe bemary elektryczne, kociołki na zupę (wyposażone w funkcjonalną grzałkę), warniki czajnikowe z automatycznym wyłącznikiem oraz specjalne lampy grzewcze. Wymienione akcesoria bez problemu kupimy w tym sklepie online: https://termosy.com.pl/.

Odrębną kategorię stanowią drobne przybory niezbędne w procesie obróbki wszelkich produktów spożywczych. Zaliczamy do nich noże (uniwersalne, do chleba, sera, filetowania, trybowania itp.), tarki, obieraczki, łopatki, szpatułki, trzepaczki, blachy, cedzaki, chochelki, deski do krojenia, widelce do steków, dzbanki czy mieszadła. Oto pozostałe godne polecenia akcesoria:

  • wiklinowe koszyczki na sztućce i pieczywo
  • eleganckie cukiernice (sprawdzą się przy podawaniu herbaty oraz kawy)
  • świeczniki i lampiony zapewniające intymny nastrój wieczorową porą
  • młynki do przypraw (pieprzu, soli)
  • sosjerki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*