Co wpływa na termin dostarczenia przesyłki?

Co wpływa na termin dostarczenia przesyłki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oczekując na przesyłkę, często zastanawiamy się, czemu trwa to tak długo i chcemy ją otrzymać jak najszybciej. Trzeba to także brać pod uwagę, gdy wysyłamy coś do kogoś innego. Warto zastanowić się zatem, od czego dokładnie będzie zależało to kiedy paczka trafi do odbiorcy.

Rodzaj paczki i charakter wysyłki

Oczywiście w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na przesyłki w obrębie kraju i międzynarodowe, bowiem te drugie będą rzecz jasna transportowane dłużej i zależnie od tego, jaki środek będzie zastosowany (samolot czy pojazd naziemny). Istotne są także gabaryty samej paczki, bowiem te o niestandardowych wymiarach wymagają innej procedury sortowania oraz przewożenia, więc też proces też będzie się wtedy wydłużał.

Wreszcie na termin dostarczenia wpływa rodzaj wybranej przez nadawcę wysyłki, bowiem przy wariancie standardowym może to potrwać 2-3 dni nawet w obrębie kraju, lecz dostępne są opcje ekspresowe, które zapewniają dowóz paczki już następnego dnia i to często w godzinach porannych. Takie usługi oferuje m.in. https://kalisz.epaka.pl/.

Kwestie nadawania i jak patrzeć na czas doręczenia?

Pamiętajmy też, że obsługa paczki jest w pewnym stopniu uzależniona od pory dnia w której wykonujemy zamówienie czy też zlecamy nadanie. Jeżeli jest to późne popołudnie czy wieczór to być może proces sortowania został już wykonany i przesyłka będzie obsłużona dopiero dnia następnego.

Sklepy internetowe przeważnie wybierają dostawę z magazynów jak najbliżej odbiorcy, lecz nie zawsze będzie to możliwe, a kurier Inowrocław będzie rzecz jasna potrzebował więcej czasu na transport w odległe miejsce kraju niż dostawca z pobliskiego miasta.

Rozróżniajmy też pojęcia średniego i gwarantowanego czasu dostarczenia. Ten pierwszy oznacza, iż w większości przypadków paczka dotrze w podanym terminie – ten drugi jest granicą, do której na pewno przesyłkę otrzymamy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*