Generalne porządki – jak często należy je wykonywać?

Generalne porządki – jak często należy je wykonywać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Porządek ważny jest nie tylko, gdy mieszkamy z alergikiem uczulonym na kurz bądź małym dzieckiem, które wszystkiego chce spróbować. Wysprzątany dom jest oazą spokoju: każda rzecz jest na swoim miejscu i gotowa do użycia, a wizualny porządek przyczynia się do odczuwania wewnętrznej równowagi. W dzisiejszych czasach, gdy życie zawodowe często pochłania całą naszą energię, trudno jest utrzymać ład w swoim otoczeniu. Jak często powinniśmy sprzątać, aby było widać tego efekty?

Czysto wszędzie, pięknie wszędzie

Optymalnie generalne porządki powinno się przeprowadzać co kwartał. Trzy miesiące to czas, podczas którego zakurzą się przestrzenie w trudno dostępnych miejscach na przykład pod niemobilnymi meblami, odświeżenia będą wymagały firanki i zasłony, a także trzeba będzie przełożyć ubrania z danego sezonu do pudełek i zawiesić nowe, na aktualną porę roku. Sprzątanie to wieloetapowy proces i warto podzielić go na fragmenty, a także rozdzielić poszczególne zadania pomiędzy członków rodziny. Gdy już zgromadzimy odpowiednie siły i pomoce, czas wziąć się do pracy.

Generalne porządki powinno się zacząć od umycia okien, wyprania okiennych dekoracji, umycia ram oraz parapetów. Wszystkie dywany powinno się wytrzeć, a w przypadku mocniejszych zabrudzeń – usunąć je specjalnymi preparatami. Lampy i żyrandole trzeba odkurzyć, a ze ścian zdjąć pajęczyny. Następnie należy przetrzeć wszystkie meble, by w końcu móc przejść do mycia podłogi… A to dopiero pierwszy pokój.

Lista obowiązków zdaje się nie mieć końca. Nie dziwi więc fakt, że coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się wynajmowanie profesjonalistów, którzy potrafią szybko i sprawnie zająć się nieporządkiem. Firmy takie jak http://www.azlux.pl nie tylko zadbają o wnętrze, ale też mogą pomóc przy rozmaitych pracach wokół domu np. pielęgnacji kwiatów i drzew czy odśnieżaniu. Zaoszczędzony czas można bez zmartwień poświęcić rodzinie, nie martwiąc się o finalny efekt wykonywanych usług – profesjonaliści wiedzą najlepiej, jak zająć się domem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*