Wiele osób zmaga się z wadą wzroku. Wpływ na to ma wiele czynników zarówno te genetyczne, jak i środowiskowe. Korekta wzroku staje się koniecznością, a dobrze dobrany produkt wspomagający korektę wzroku jest pożądany. Dlatego coraz więcej pacjentów decyduje się na soczewki kontaktowe, biorąc pod uwagę komfort oraz swobodę jaką daje ich stosowanie.
Szkła korekcyjne są metodą, której nie widać na pierwszy rzut oka. Sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych oraz u osób, dla których aktywność fizyczna stanowi nieodłączny element każdego dnia. Są zindywidualizowane oraz mają lepsze pole widzenia widzenia od okularów. Bardzo często są doposażone w filtry UV oraz nie wysuszają oczu. W momencie gdy zostaną źle dobrane ich wymiana nie wiąże się z dużym nakładem finansowym. Każdy produkt, nawet najlepszy oprócz zalet posiada również wady. Soczewki też je mają, oto kilka z nich:
– istnieją przeciwwskazania do ich noszenia, dlatego nie są metodą dobrą dla wszystkich,
– wymagają przestrzegania higieny oraz pielęgnacji,
– źle stosowane mogą powodować infekcję oczu,
– ich założenie oraz ściągnięcie jest czasochłonne,
– są dobierane wyłącznie przez osobę wykwalifikowaną.
Wybór odpowiedniej metody korekcji wzroku może stanowić spore wyzwanie. Warto w pierwszej kolejności zasięgnąć porady specjalisty oraz udać się do okulisty lub optometrysty w celu zdiagnozowania wady. Ważne jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, tak by noszenie szkieł kontaktowych stało się komfortowe i przyjemne.