Zalety korzystania z własnego szamba betonowego

Zalety korzystania z własnego szamba betonowego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na budowę własnego domu na nieskanalizowanej działce, trzeba zastanowić się nad sposobem odprowadzania ścieków. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków, jednak Polacy nadal chętnie wybierają betonowe szamba. Korzystanie z betonowego zbiornika na nieczystości ma wiele zalet, które warto poznać.

Niska cena zakupu i łatwy montaż

Zgodnie z definicją szambo to bezodpływowy zbiornik na nieczystości wytwarzane w gospodarstwach domowych. W sprzedaży dostępne są szamba betonowe oraz pojemniki z tworzyw sztucznych. Podstawową zaletą tych pierwszych jest znakomity stosunek ceny do jakości. Betonowe zbiorniki na nieczystości najczęściej dostępne są w postaci gotowych prefabrykatów, które wystarczy dowieźć na miejsce i umieścić w gruncie. W sprzedaży dostępne są szamba o różnej pojemności, dlatego każdy klient może dostosować ich rozmiar do potrzeb. Niewątpliwym atutem wyrobów betonowych jest ich duży ciężar, który sprawia, że zbiornik może być osadzany również w miejscach, gdzie występują wysokie wody gruntowe. W przypadku lekkich pojemników z tworzyw może dojść do ich wypchnięcia na powierzchnię. 

Trwałość i niezawodność szamb betonowych

Beton to materiał niezwykle trwały. Odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią betonowy zbiornik zapewnia szczelność na wiele lat. W momencie, gdy dom zostanie podłączony do kanalizacji, nieczynne szambo może pełnić funkcję pojemnika na deszczówkę. Osoby, które szukają rozwiązań nie tylko trwałych, ale i ekonomicznych, mogą zdecydować się na zakup betonowego szamba dwukomorowego. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość odprowadzania płynnych ścieków do gruntu, dzięki czemu w zbiorniku pozostają wyłącznie nieczystości stałe. Dzięki temu szambo wolniej się napełnia i rzadziej musi być opróżniane, co zmniejsza koszty jego użytkowania. Szczegółowe informacje na temat takich wyrobów znaleźć można na stronie http://szamba-betonowe-360.pl. Warto wiedzieć, że sprzedawcy szamb betonowych dają możliwość zakupu gotowego zbiornika lub wybudowania go od podstaw na działce. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy konieczne jest stworzenie pojemnika na nieczystości o nietypowym kształcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*