Jak dobrać odpowiedni zapach aby pasował do danego typu pomieszczenia?

Jak dobrać odpowiedni zapach aby pasował do danego typu pomieszczenia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbałość o dom i panujący w nim klimat to niekończąca się opowieść. Nie wystarczy jednorazowe, ładne urządzenie wszystkich wnętrz, aby każdy czuł się w nich dobrze. Oprócz utrzymania poszczególnych pomieszczeń w czystości, przyda się coś szczególnego. Są to zapachy do domu. Mówi się, że każdy dom ma inną woń, niech i twój pachnie wyjątkowo.

Gdzie i co?

Zapachy do wnętrz to wspaniały wynalazek, pozwalający na budowanie w mieszkaniu niepowtarzalnej atmosfery w zależności od dobranych aromatów. Nie można ich mylić z klasycznymi odświeżaczami powietrza, które rozpyla się, aby niwelować niechciane zapachy. Aromaty do domu mają na celu trwałe i delikatne roztaczanie przyjemnych woni, które będą kojarzyć się z twoim domem.

W małych przestrzeniach nie poleca się stosowania kilku zapachów, gdyż w efekcie może powstać zaburzona mieszanka. Natomiast już w małym domku można kombinować z doborem. Każde pomieszczenie ma swój indywidualny charakter i przeznaczone jest to innego typu czynności, co warto wziąć to pod uwagę. I tak w salonie jako miejscu z założenia przytulnym, służącym do relaksu świetnie wpasują się słodkie aromaty wanilii, czy zapachy przypraw korzennych. To dobry wybór także do przedpokoju, który będzie witał gości ciepłem i otwartością. Natomiast strefa odświeżenia, jaką jest łazienka wymaga rześkich zapachów, takich kojarzących się z morską bryzą. Nuty kwiatowe także sprawdzą się przy długich kąpielach. Ostatecznie wszystko i tak zależy od twoich preferencji i ulubionych klimatów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*