Wybór zimowych opon – co brać pod uwagę?

Wybór zimowych opon – co brać pod uwagę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli w naszym samochodzie nadal mamy zamontowane opony letnie, powinniśmy się już wkrótce zastanowić nad ich zmianą. Zanim zostaną założone, dobrze jest im się przyjrzeć. Sprawdźmy rok produkcji, głębokość bieżnika, a także stan samej gumy (obecność pęknięć). Jeżeli komplet jest już bardzo stary i zużyty, musimy koniecznie przed zimą zakupić nowy, chodzi tu w końcu o nasze bezpieczeństwo.

Kupujemy nowe opony

Jeśli podjęliśmy decyzję o wymianie kompletu opon zimowych na nowe, powinniśmy zebrać wszystkie niezbędne informacje co do tego, jakie konkretnie gumy będą pasowały do naszego auta. W tym celu sprawdźmy rozmiar jednej ze starych opon, będzie on podany w formacie np. 175/60/14, gdzie pierwsza cyfra to szerokość gumy, druga to jej profil, a trzecia oznacza średnicę (podaną w calach). Według znanego producenta Glob Gum, najlepiej zakupić dokładnie takie same, jakie mieliśmy w samochodzie wcześniej.

Wybór rodzaju bieżnika

Opony od różnych producentów znacznie różnią się rzeźbą bieżnika. Który z nich jest najlepszy? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Do każdego auta lepszym wyborem może być coś innego, na przykład pojazdy lekkie będą lepiej trzymać się drogi na miękkiej mieszance i bardzo agresywnym bieżniku. Cięższym autom wystarczy łagodniejsza wersja, a także bardziej twarda mieszanka, ponieważ sama masa pojazdu będzie wpływać pozytywnie na właściwości trakcyjne. Opony Bfgoodrich dostępne są w różnych wersjach, które różnią się typem bieżnika, składem mieszanki, jej twardością i tak dalej. Na pewno znajdziemy coś, co będzie dobrze pasować do naszego samochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*