W jakich miejscach powinny stać barierki techniczne?

W jakich miejscach powinny stać barierki techniczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego roku w wypadkach drogowych ginie lub zostaje rannych wiele osób. Policjanci drogówki apelują o bezpieczną jazdę, o trzeźwość kierowców, jazdę zgodnie ze znakami i dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze. Coraz więcej osób jest świadomych, że mały błąd czy brawura za kierownicą może skutkować trwałym kalectwem lub zgonem czyimś albo własnym.

Co jeszcze można zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo?

Poprawa parametrów drogowych gra tutaj kluczową rolę. Projektanci drogowi dokładają starań, aby zmniejszyć ilość wypadków poprzez zastosowanie przydatnych urządzeń. Któż z nas nie denerwował się, gdy jadąc osiedlową uliczką był zmuszony do zmniejszenia prędkości jazdy przez progi zwalniające? Stosowanie ich ma jednak swoje uzasadnienie. W pobliżu mniej znaczących dla ruchu drogach często przebywają dzieci i to szczególnie te małe – jadąc na rowerkach czy bawiąc się piłką mogłyby przez przypadek wybiec na ulicę. Mimo czujności opiekunów takie przypadki niestety się zdarzają.

Aby jazda odbywała się jeszcze bardziej płynnie i bez zakłóceń przy drogach stawiane są barierki techniczne, na przykład takie jak te ze strony https://odbojnice24.pl/barierki-techniczne-c-89.html. Projektanci drogowi sugerują stosowanie tego typu sprzętu na drogach miejskich klasy G i GP czyli takich, na których prędkość jazdy przekracza 50 km/h. Drugą możliwością to miejsca, gdzie pieszy mógłby wpaść do głębokiego rowu. Dobrze wykonana barierka z pewnością będzie miała pozytywny wpływ na estetyczne walory przestrzeni terenu wokół drogi i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*