Ubranka dla dzieci – z jakiego materiału?

Ubranka dla dzieci – z jakiego materiału?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jest niczym zaskakującym stwierdzenie, że każde dziecko jest inne. Kupując albo szyjąc ubranka dla dziecka należałoby się zastanowić, z jakiego materiału powinny być one stworzone. W końcu nie każda tkanina nadaje się do wszystkiego, a czasami może nawet bardziej zaszkodzić niż pomóc. W związku z tym warto przejrzeć listę materiałów i ubrań jakim są one dedykowane.

Bawełna – idealnie nadaje się na wszelkie rodzaje ubranek, a w szczególności bluzki i t-shirty dla nieco większych maluchów, jak i body dla tych mniejszych. Zawdzięcza to swojej naturalności. Rzadko zdarza się by uczulała. Wykazuje ponadto dużą odporność względem rozciągania. Podczas prania można ją wyżymać ile się chce, a i tak pozostanie w tym samym rozmiarze. Dodatkowo zdrowy sen jest u dziecka bardzo ważny. Ubierając go w specjalne piżamki tzw. pajacyki dla dziecka, chce się, aby mogło ono spokojnie przespać całą noc. Jeśli i na ten rodzaj ubrania wybierze się bawełnę, zdrowy sen będzie zapewniony.

Len – Len jest jednym z trwalszych i wygodniejszych materiałów. Noszenie go jest dla dziecka komfortowe i nie powoduje u niego przegrzania się lub odparzeń (jest przewiewny). Charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym, co jest niezwykle ważne w przypadku małych dzieci. Ponadto jest dość odporny na tarcie, dzięki czemu maluch może raczkować lub czołgać się w nim ile tylko będzie chciał.

Wełna – wełniane ubrania są dobre dla dzieci jedynie w okresie zimowym, gdy mróz na dworze nie odpuszcza. Daje ona dużo ciepła, ale jednocześnie daje skórze „oddychać”. Niestety jest dość gryzącym materiałem więc wypadałoby zakładać pod nią jeszcze coś. Nada się jako sweterek na zimę.

Dresówka – jest to grubszy materiał, a raczej dzianina. Wygodnie się ją nosi, a do tego nie gniecie się. Uszyć z niego można spodnie dresowe lub cienką bluzę gdy wypada by dziecko założyło coś cieplejszego, ale nie żeby spowodowało to u niego przegrzanie się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*