Podstawowe wyposażenie każdego strażaka

Podstawowe wyposażenie każdego strażaka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strażacy ze względu na swoje zadania muszą być do nich odpowiednio przygotowani. Pracują w różnych warunkach i narażają swoje zdrowie, a nawet życie. Oprócz odpowiedniego sprzętu muszą oni być wyposażeni w profesjonalny ubiór. Specjalna odzież strażacka składa z kilku kluczowych elementów — każdy z nich zapewnia użytkownikowi komfort oraz bezpieczeństwo. Jaka odzież daje użytkownikowi taką gwarancję?

Elementy odzieży strażackiej

Obuwie strażackie

Obuwie strażackie. Odpowiednie buty spełniające restrykcyjne normy jakościowe. Dzięki swojej konstrukcji i odpowiednim materiałom gwarantują one wysoki poziom ochrony, nawet podczas pracy w ekstremalnych warunkach. Wyróżniamy buty strażackie bojowe, buty strażackie wyjściowe, spodniobuty i wodery. 

Ubranie strażackie bojowe

Najczęściej używane ubranie, składające się z kurtki i spodni. Strój ten zbudowany jest z kilku warstw takich jak: tkanina zewnętrzna, wodoszczelna, niepalna membrana ochronna i wielu innych. Takie ubranie zapewnia strażakowi swobodę ruchu i komfort. 

Rękawice strażackie

Gwarantują one ochronę dłoni przed wszelkimi zagrożeniami. Zapewniają one także chwytliwość, która jest konieczna do obsługi różnorodnych sprzętów, jak np. nożyce czy piła łańcuchowa.

Niepalne kominiarki

Zadaniem tego elementu jest ochrona karku, szyi, policzków i brody strażaka przed płomieniami. Jest ona noszona pod maską stanowiącą podstawowy sprzęt chroniący oddech. Używana jest w sytuacjach walki z ogniem. 

Hełm strażacki

Jeden z najważniejszych, ale i najbardziej charakterystycznych elementów wyposażenia strażaka. Zapewnia on maksymalną ochronę głowy.

Oprócz obowiązkowego ubioru ochronnego można zakupić także komfortowe ubrania do codziennej pracy jak np. polary strażackie i czapki. Z przykładową ofertą takiej odzieży strażackiej można zapoznać się za pośrednictwem strony https://arthaft-sklep.pl/pl/c/Polary-strazackie/71.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*