Pierwsze kroki w zapuszczaniu brody

Pierwsze kroki w zapuszczaniu brody
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie brody stało się bardzo modne. Dobrze wypielęgnowana i zadbana dodaje męskości. Jej zapuszczenie wymaga przede wszystkim wytrwałości. Warto pamiętać, że nie wszyscy mężczyźni mają odpowiednio gęsty zarost twarzy i nie każdy może pójść w tym kierunku. Należy pamiętać, że włosy na brodzie rosną ok 1,5 cm na miesiąc, więc, by ocenić czy nasz zarost będzie gęsty, potrzeba czasu.

Pielęgnacja

W pierwszych tygodniach zapuszczania brody musimy pozwolić jej na intensywny wzrost. Warto zrezygnować w tym czasie z jej podcinania, gdyż pierwsze strzyżenie planuje się na trzeci miesiąc, wtedy możemy wybrać się do odpowiedniego profesjonalisty, który odpowiednio ją wystylizuje. Jeśli chodzi o kosmetyki, warto zakupić pomady oraz oleje, które ułatwiają jej pielęgnację. Broda, tak jak włosy na głowie, potrzebuje przeczesania, w czym idealnie sprawdzi się szczotka do włosów. Na szczęście masz ją już w domu i z jej pomocą poradzisz sobie z pierwszymi włosami na brodzie.

Podcinanie

Jeśli broda jest już za długa i wygląda nieestetycznie, trzeba przygotować sobie nożyczki, trymer, żyletkę. Na tą okazję przydadzą się pędzle do golenia. Nożyczkami podcinamy za długie włoski i wysmuklamy brodę, a trymer lub żyletka przydadzą się do podgalania włosków, które rosną za wysoko. Aby podgalanie szło gładko, należy wykorzystać pędzel i wyrobić odpowiednią ilość piany. Oczywiście na pierwsze podcinanie brody najlepiej udać się do golarza (zakładów typu barber), który pomoże dobrać odpowiedni kształt brody do naszej twarzy. Następne podcinanie można już zrobić samemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*