Makijaż permanentny – Czy jest dla każdego?

Makijaż permanentny – Czy jest dla każdego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny oczu to procedura kosmetyczna, która wykorzystuje tatuaż do wzmocnienia wyrazistości oczu. Pigment jest wstrzykiwany do górnej warstwy skóry, aby nadać jej kolor i definicję, podobnie jak w przypadku tatuaży.

Kto nie może mieć makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny oczu może być stosowany w dowolnym miejscu na twarzy z dwoma wyjątkami: nie jest bezpieczny dla osób z aktywnym toczniem lub tych, którzy byli narażeni na gruźlicę (TB). Pigment wywoła reakcję u tych pacjentów, przez co będą oni bardziej chorzy.

Jak się to robi?

Makijaż permanentny oczu jest zwykle wykonywany przez licencjonowanego kosmetologa lub dermatologa. Niektórzy ludzie wolą zrobić swój własny makijaż permanentny oczu w domu, ale wymaga to więcej umiejętności niż większość ludzi ma. Procedura jest podobna jak w przypadku tatuażu. Skóra jest oczyszczana i znieczulana miejscowym środkiem znieczulającym. Następnie za pomocą sterylnej igły lekarz rysuje wzory na powiekach lub w okolicy brwi za pomocą specjalnych pigmentów, które nie zmywają się. Po jego zastosowaniu pacjent musi odczekać kilka godzin, podczas których jego organizm wchłonie pigment do komórek skóry.

Czy to bezpieczne?

Tak, makijaż permanentny oczu jest bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez profesjonalistę. Należy jednak pamiętać, że procedura może być bolesna i może powodować podrażnienia lub reakcje alergiczne u niektórych osób. Makijaż permanentny można też usunąć. Jeśli chciałabyś to zrobić, to wejdź na stronę: https://www.permanentnybielsko.com/usuwanie-makijazu-permanentnego/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*